PRESS

Näiltä sivuilta löydät Provinssissa esiintyvien artistien promokuvia, kontaktit haastattelupyyntöjä varten sekä festivaalin tiedotteet.

Lehdistökuvia vuoden 2016 Provinssista ladattavissa täältä. Muista mainita kuvaajan nimi käytön yhteydessä. Kuvaajakrediitit löytyvät aina kuvatiedoston nimestä.
 
Tulevathan Provinssin mediatiedotteet sähköpostiisi? Lähetä yhteystietosi osoitteeseen tiedotus@provinssi.fi ja lisäämme sinut postituslistalle.

Festivaalin tiedottajana toimii Johannes Kinnunen (041-5336211, tiedotus@provinssi.fi)

 

Artistien haastattelupyynnöt

ULKOMAISET ARTISTIT:

Airbourne (AU)
Universal / Tuula Salminen (040-9011266, tuula.salminen@umusic.com)

Amaranthe (SWE)
Universal / Tuula Salminen (040-9011266, tuula.salminen@umusic.com)

Architects (UK)
Playground / Tommi Muhli (044-5400486, tommi@playgroundmusic.com)

Black Peaks (UK)
Sony Music / Marjo Nevalainen (0207-421500, marjo.nevalainen@sonymusic.com) 

Die Antwoord (ZA)
Playground / Tommi Muhli (044-5400486, tommi@playgroundmusic.com)

Ellie Goulding (UK)
Universal / Tuula Salminen (040-9011266, tuula.salminen@umusic.com)

The Hives (SWE)
Johannes Kinnunen (041-5336211, tiedotus@provinssi.fi)

In Flames (SWE)
Nuclear Blast / Liina Rislakki (040-7060286, liina.rislakki@sonymusic.com)

The Killers (USA)
Universal / Anniina Baumann (050-3691652, anniina.baumann@umusic.com)

Sabaton (SWE)
Nuclear Blast / Liina Rislakki (040-7060286, liina.rislakki@sonymusic.com)

While She Sleeps (UK)
Nuclear Blast / Silke Yli-Sirniö (0400-345161, silke@heartagram.com)

 

KOTIMAISET ARTISTIT:

Aivovuoto
Monsp / info@monsp.com

Apulanta
Lotta Lintukangas (050-5377084, lotta.lintukangas@gmail.com)

Arttu Lindeman
Sony / Pirita Pykäläinen (040-8207787, pirita.pykalainen@sonymusic.com)

Children of Bodom
Nuclear Blast / Liina Rislakki (040-7060286, liina.rislakki@sonymusic.com)

CMX
Sony Music / Katja Vauhkonen (040-7479933, katja@fullsteam.fi)

Diablo
Red Berg / Tiina Vuorinen (tiina.vuorinen@redberg.fi)

Disco Ensemble
Fullsteam / Katja Vauhkonen (040-7479933, katja@fullsteam.fi)

DJ Kridlokk
Monsp / info@monsp.com

Ellinoora
Warner Music Finland / Heli Puhakka (heli.puhakka@warnermusic.com)

Gasellit
Universal / Jannika Nyqvist (040-684 2029, jannika.nyqvist@umusic.com)

Haloo Helsinki!
Sony Music / Tommi Saarikoski (040-5327345, tommi.saarikoski@sonymusic.com)

Happoradio
Sony Music / Katja Vauhkonen (040-7479933, katja@fullsteam.fi)

Iisa
Fried / Jonnaemilia Kärkkäinen (040-7150705, jonnaemilia@fried.fi)

Jaakko Eino Kalevi
Playground / Tommi Muhli (044-5400486, tommi@playgroundmusic.com)

Jenni Vartiainen
Warner / Inka Laitinen (040-0747229, inka.laitinen@warnermusic.com)

JVG
Warner / Inka Laitinen (040-0747229, inka.laitinen@warnermusic.com)

Kaija Koo
Warner Music / Aino-Kuutamo Uusitorppa (010-8417538, aino-kuutamo.uusitorppa@warnermusic.com) 

Kairon; IRSE!
Svart / Jukka Taskinen (jukka.taskinen@svartmusic.com) 

Lasten Hautausmaa
Svart / Jukka Taskinen (jukka.taskinen@svartmusic.com) 

Lucas
Sony Music / Marjo Nevalainen (0207-421500, marjo.nevalainen@sonymusic.com) 

Mira Luoti
Sony Music / Tommi Saarikoski (040-5327345, mira.luoti@sonymusic.com) 

Moonsorrow
Nuclear Blast / Liina Rislakki (040-7060286, liina.rislakki@sonymusic.com)

Oranssi Pazuzu
Svart / Jukka Taskinen (jukka.taskinen@svartmusic.com) 

Pariisin Kevät
Sony Music / Katja Vauhkonen (040-7479933, katja@fullsteam.fi) 

Popeda
Universal / Tara Kojonen (050-4673269, tara.kojonen@umusic.com)

Profeetat
Cheek / Inka Laitinen (040-0747229, inka.laitinen@warnermusic.com)
Elastinen / Essi Kivitie (043-8200997, essi@rahina.com)

Robin
Universal / Tara Kojonen (050-4673269, tara.kojonen@umusic.com)

Sanni
Warner / Isadora Kamotskin (045-1209931, isadora.kamotskin@warnermusic.com)  

Stam1na
Sony Music / Katja Vauhkonen (040-7479933, katja@fullsteam.fi)

Suvi Teräsniska
Warner Music / Aino-Kuutamo Uusitorppa (010-8417538, aino-kuutamo.uusitorppa@warnermusic.com) 

Teflon Brothers
Universal / Jannika Nyqvist (040-6842029, jannika.nyqvist@umusic.com)

Teksti-TV 666
Svart / Jukka Taskinen (jukka.taskinen@svartmusic.com) 

Timo Rautiainen & Trio Niskalaukaus
Dex Viihde / Julia Vetter (040-5777809, jutta.vetter@dexviihde.fi)

Tippa-T
PME / Noora Kärki (044-9811633, noora@pmerecords.fi)

Tryer
tryerpunks@gmail.com

Turmion Kätilöt
Osasto-A / Petja Turunen (petja@osastoa.com)

Tuuttimörkö
Monsp / info@monsp.com

Töölön Ketterä
PME / Noora Kärki (044-9811633, noora@pmerecords.fi)

Ultra Bra
Universal / Tara Kojonen (050-4673269, tara.kojonen@umusic.com)

Vesala
Warner / Isadora Kamotskin (045-1209931, isadora.kamotskin@warnermusic.com)  

Vesta
Vild / Martin Linnankoski (martin@vildmusic.com)

Younghearted
Universal / Jannika Nyqvist (040-6842029, Jannika.nyqvist@umusic.com)

Provinssin kaikki lipputyypit nyt myynnissä! 

Siirry Provinssin lippukauppaan

10.3.2017
Etsimme alue-esiintyjiä vuoden 2017 Provinssiin!

Oletko kyllästynyt soittelemaan autotallissasi ja haaveilet täyttäväsi Törnävänsaaren? Vai haaveiletko stand up- koomikon urasta? Kenties sinulla on m..
Lue lisää »

27.2.2017
TALKOOHAKU ON AVATTU!

PROVINSSIN TALKOOHAKU ON NYT AVATTU! Talkootyössä pääsee kurkistamaan festivaalin kulissien taakse, tutustumaan uusiin ihmisiin, saa rutkasti työkoke..
Lue lisää »