PRESS

lava

Näiltä sivuilta löydät Provinssissa esiintyvien artistien promokuvia, kontaktit haastattelupyyntöjä varten sekä festivaalin tiedotteet.

Uutiset 

PRESS-kuvat


Provinssi 2017 -tapahtumakuvia on ladattavissa täältä.
Muista mainita kuvaajan nimi käytön yhteydessä. Kuvaajakrediitit löytyvät aina kuvatiedoston nimestä.

Tulevathan Provinssin mediatiedotteet sähköpostiisi? Lähetä yhteystietosi osoitteeseen tiedotus@provinssi.fi ja lisäämme sinut postituslistalle.

Festivaalin tiedottajana toimii Johannes Kinnunen (041-5336211, tiedotus@provinssi.fi).

Artistien haastattelupyynnöt tulee sopia artistien edustajien kanssa, yhteystiedot alempana tällä sivulla. Provinssin päässä haastatteluasioita koordinoi Minette Ristikari (040-5592598, minette@fullsteam.fi).

Artistien haastattelupyynnöt

ULKOMAISET ARTISTIT:

Arch Enemy (SWE)
Universal / Tuula Salminen (040-9011266, tuula.salminen@umusic.com)

Asking Alexandria (UK)
Minette Ristikari (040-5592598, minette@fullsteam.fi)

French Montana (USA)
Sony Music / Marjo Nevalainen (0207-421500, marjo.nevalainen@sonymusic.com)

The Offspring (USA)
Minette Ristikari (040-5592598, minette@fullsteam.fi)

Prophets of Rage (USA)
Universal / Tuula Salminen (040-9011266, tuula.salminen@umusic.com)

Volbeat (DK)
Universal / Tuula Salminen (040-9011266, tuula.salminen@umusic.com) 

KOTIMAISET ARTISTIT:

Antti Tuisku
Warner / Aino-Kuutamo Uusitorppa (010-8417538, aino-kuutamo.uusitorppa@warnermusic.com)

Jenni Vartiainen
Warner / Inka Laitinen (040-0747229, inka.laitinen@warnermusic.com)

Lauri Tähkä
Warner / Aino-Kuutamo Uusitorppa (010-8417538, aino-kuutamo.uusitorppa@warnermusic.com)

Pyhimys
Universal / Jannika Nyqvist (040-684 2029, jannika.nyqvist@umusic.com)

Vesta
Vild / Martin Linnankoski (martin@vildmusic.com)